Kargolu Çiçekler İçin Tıklayın

Askılı Sakız Sardunya Serisi


Çiçek Kodu : 53475
310
,00 TL
(Kdv Dahil)
İstanbul ve Ankara içi aynı gün, diğer şehirlere kargo İle 3-5 iş gününde teslim edilir.
Teslim Tarihi :


 WhatsApp'tan Sipariş Verin
Askılı Sakız Sardunya Serisi

BİTKİ ÖZELLİKLERİ: Çok yıllık bir çiçektir. Otsu veya yarı odunsu formda yetişen bir çeşit çalıdır. Renkli çiçekleri yalınkat veya katmerli olabilir. Sardunya balkon veya bahçe çiçeğidir. Sardunya çiçeği soğuk havadan hoşlanmaz. Kışın 7 derecenin altında yaşayamaz. İdeal sıcaklığı ise 15 derece civarındadır. Fazla sıcak veya soğuk ile karşılaştığında çiçekleri ile yaprakları kötü etkilenir. Sardunya doğrudan güneş görmese de olur ancak ışık sever. Özellikle çiçeklenme döneminde hafif gölgeli bölgeler hoşuna gidecektir. Bahçelerin aydınlık ve rüzgârsız bir bölmesi onlara oldukça uygundur.

SULAMA: Bitkiye ihtiyacından fazla veya az su vermek gelişimini durdurabilir. Kış aylarında haftada 1, yaz aylarında haftada 2 defa su verilmesi ve bitkide anormal bir durum gözlemlenmedikçe aynı kap ile aynı miktarda su verilmesi önerilir.

GÜBRELEME: Sardunyaya ilkbahar ve sonbahar aylarında olmak üzere yılda 2 defa 6 ay arayla gübre verilebilir. Sardunya bitkisinin saksı değiştirme konusu da oldukça önemlidir. Bitki havalar daha tam ısınmadan, mart nisan aylarında saksı değişimi için uygundur.

Not sakız sardunya Stok Durumuna Göre Renk Değişikliği Gösterebilir.

Cicek Yolla