Kudüs Kirazı Solanum çiçekçi,Kudüs Kirazı Solanum çiçek gönder - Çiçek Yolla

Kudüs Kirazı Solanum

Çiçek Kodu : 61844
459
,00 TL
(Kdv Dahil)
Gönderim Yeri


 WhatsApp'tan Sipariş Verin
Kudüs Kirazı Solanum

Ürün İsmi: Kudüs Kirazı Solanum

Kudüs Kirazı, hem estetik hem de sağlık açısından birçok özelliğe sahip olan bir bitki olarak dikkat çekmektedir. Bu güzel bitki harika tasarlanmış saksı içerisinde sizleri veya sevdiklerinizi bekliyor. Kendine has renkleri ve formuyla evinizi ve ofisinizi süsleyecek bu şık bitkinin sağladığı briçok fayda da bulunmaktadır. Kudüs Kirazı, evlerde ve ofislerde estetik bir atmosfer yaratırken, aynı zamanda içerdiği faydalı özelliklerle de ön plana çıkar. Bakımı basit ve kolaydır, bu sayede bitki yetiştirmek konusunda deneyimi olmayanlar için bile ideal bir seçenektir. Bu özel bitki, sevdiklerinize hediye olarak da tercih edebilir, onların yaşam alanlarına doğal bir dokunuş katabilirsiniz. Yeni bir işe başlayan, yeni bir ev alan veya özel bir gün yaşayan sevdiklerinize bu bitkiyi hediye ederek onlara doğanın güzelliklerini ve faydalarını sunabilirsiniz. Anneler Günü, Sevgililer günü, yıl dönümü, doğum günü gibi özel günleri unutulmaz kılmak adına sipariş edebilirsiniz. Siparişiniz sonrasında çıkacak ?Not oluşturma? sayfasında birkaç cümlelik not oluşturarak hediyenizi daha anlamlı bir hale getirmeyi unutmayın!

Kudüs Kirazı nedir?

Kudüs Kirazı ya da bilimsel adıyla Solanum, özellikle kırmızı ve turuncu meyveleriyle dikkat çeken bir süs bitkisidir. Meyvelerinin küçük ve parlak olması, bu bitkiye dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır. Ofis, iş yeri ve yaşam alanlarının dekorasyonunda sıkça tercih edilmektedir.

Kudüs Kirazının faydaları nelerdir?

Kudüs Kirazı, antioksidan açısından zengindir. Ancak meyvelerinin yenmesi önerilmemektedir. Estetik olarak evde ve ofiste harika bir atmosfer oluşturmanın yanı sıra, havadaki negatif iyonları artırarak yaşam alanının enerjisini yükseltir. Ferah bir ortam oluşturmanıza katkı sağlar.

Kudüs Kirazı bakımı nasıldır?

Kudüs Kirazı, direkt güneş ışığından korunmalıdır. Nemli toprakları ve yarı gölge yerleri sever. Ortalama oda sıcaklığında ve nemli bir ortamda en iyi şekilde gelişim gösterir. Haftada bir kez sulanması yeterlidir. Fazla su, köklerin çürümesine sebep olabilir, bu nedenle sularken dikkatli olunmalıdır. Topraktaki nemi kontrol ederek sulamanız, en doğru yöntem olacaktır.

Not: Bitki yüksekliği 30cm - 20cm saksı yüksekliği 10cm x 10 cm'dir. Renkli ve hoş görünen Kudüs Kirazı meyvelerinin yenmemesi önemle rica olunur. Eğer evde küçük çocuklar veya evcil hayvanlar varsa, onların bu meyvelere ulaşamayacağı bir yere yerleştirilmesi önerilir. Bitki meyvelerinin yendiği durumlarda hemen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Cicek Yolla