Güvenlik Bilgileri - Çiçek Yolla - Çiçek Yolla
Çiçek Yolla

Güvenlik Bilgileri

Anasayfa > Güvenlik Bilgileri

Çiçek yolla, kredi kartı güvenliği için 256 bit ssl ile koruma altına alınmıştır. Kredi kartı işlemlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Çiçek yolla, kredi kartı bilgilerini kesinlikle veritabanına kaydetmez.

Çiçek yolla, dünyada standart olarak kullanılan tüm güvenlik işlemlerini uygulamaktadır.

SSL Nedir

Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SSL' in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. En büyük SSL oturum anahtarı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez.

Daha fazla bilgi için http://www.ssl.com sitesi ziyaret edilebilir.

© Copyright 2024 - Çiçek Yolla İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.
Cicek Yolla